1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (12 kisi oy verdi, average: 5,00 out of 5)

Goji Berry Satın Alırken Dikkat Edin

Goji Berry Satın Alırken Dikkat Edin

Lütfen Goji Berry Satın Alırken Dikkat Edin

Goji Bery Adı Altında Piyasada Çok Fazla Sahte Ürün Var !!!

Binlerce yıldır uzakdoğuda birçok alanda kullanılan Goji Berry insanların giderek daha fazla ilgisini çekmeye başlamıştır. Ancak giderek yayılan bu ünüyle birlikte satın alırken ve kullanırken çeşitli yanlışlara da düşülmektedir işte bu Goji Berry Satın Alırken Dikkat Edin yazısı bu sorulara cevap bulmanız için derlenmiştir.

Goji Berry meyvesi üzerinde özellikle batılı ülkelerin yapmış olduğu testler sonrası Super Food ( Super Yiyecek) ünvanını alan Goji Berry üzümü özellikle Amerika ve Avrupa ülkelerinde günlük beslenmeye destek amacıyla kullanılmaya devam etmektedir.

Günlük yiyeceklerine destek olarak kullanan  kişiler zamanla insanların daha hareketli ve fit bir hayat kavuşması ilgiyi daha da artırmaktadır.

Ülkemizde de son bir kaç yılda tüketimi giderek artmakta, kulaktan kulağa yayılan faydalarına insanlar kayıtsız kalmamakta ve yoğun bir şekilde talep göstermektedirler.

Özellikle son 3 yıl içerisinde sanatçılardan, sporculara, devlet adamlarına kadar birçok isimin kullandığını açıklamasıyla birlikte talepte ciddi artışa sebep olmuştur.

Halkımız içerinde goji kullanımı arttıkça, kullanan kişilerin özellikle sosyal medya aracılığı ile yapmış oldukları olumlu paylaşımlar talepte çok daha fazla artışa sebep olmuştur.

Yeni kullanıcıların bu zincirin içerisine zaman içerisinde dahil olmasıyla birlikte özellikle son 2 yıldır kullanıcıların bir bölümünün goji berry’nin  faydaları hakkında bilgi sahibi olması ve faydalı bir yiyecek olduğunu savunması, buna karşın büyük bir bölümün ( son 2 yıl içerisinde ürün satın alan veya yeni ürün satın alıp kullanmaya başlayan kişiler) gojinin faydasını görememekten şikayet etmektedirler.

Peki binlerce yıldır Uzakdoğu da  yararlı olan, son onlarca yıldır Avrupa  ve Amerika  yararlı olan bir meyve neden ? Türkiye’deki tüketicilere fayda sağlamamaya başlamıştır.

Bunun sebebi  maalesef bir kısmı tüketicilere ait olmakla beraber büyük bölümü size Goji Berry satan satıcılarda gizlidir.

Tüketicilerin beklentilerini ve yaptıkları yanlışları sıralayacak olursak.                     

Özetle;

      # Bu meyvenin ismini medyadan veya bir tanıdığından duyup çok fazla araştırma yapmadan ilk gördüğü aktardan veya internet sitesinden almak. ( Her Goji satın alınmaz kesinlikle Goji Berry Satın Alırken Dikkat Edin )

      # Meyveyi satın aldıktan sonra saklama koşullarına önem vermemek.

      # Aktardan almış olduğu 100 gr Goji meyvesini hiç bir tarif veya reçete uygulamadan 1-2 gün içerisinde kuruyemiş gibi tüketmek 3. gün ben hiç faydasını görmedim diye düşünmek.

Unutulmaması Gereken En önemli Kural.  Uzak doğuda Tıp alanında kullanılır ve reçetelere uygulanır. ( 100 gr goji en az 4 günde tüketilir, ilk kez kullanıyorsanız kuru yemiş gibi tüketmeniz size hiç bir fayda sağlamaz. Sitemizde hangi amaç için kullanacaksınız tarifler mevcuttur oralara göz atabilirsiniz örneğin goji berry ve limon gibi)

      # Antioksidan seviyeleri dünyada en yüksek olarak test edilen ve en kaliteli  goji berrylerin  yetişen bölgeler olan Tibet ve Ningxia özerk bölgesinde fiyatların yüksek olması.  Maalesef her üründe olduğu gibi satıcıların kar marjını düşürmüştür. Türkiyede’ki firmalar fiyatları daha düşük olan Çinde yetişen Hibrit ürününün  ithalatını yapmaya başlamış ve Türkiye’de birçok aktara dağıtımını sağlamışlardır.

     # Ne sattığını bilmeyen satıcılar ( satıcılara hangi bölgenin, hangi yılın meyvesi, nasıl toplandı, nasıl kurutuldu diye sorduğunuzda size boş boş bakması veya ne bileyim ben toptancıdan alıyorum satıyorum cevabını almanız. Yada çeşitli cevaplarla geçiştirilmeniz, ” bu yılın meyvesi, çinden geliyor, japonyadan geliyor” gibi) günde 8 tane yiyin, bir avuç yiyin, 50 gr tüketin, üzerine sıcak su için gibi.

O zaman sizde onlara şu soruyu sorun. Neden 8 tane 9 değil veya 7 değil ? Goji Berryler standart büyüklükte değil 2 tane küçük 1 yerine mi sayacağım vs.

      # Bilinçli tüketici olun, sağlıklı, temiz, kaliteli, orjinal,  hijyenik Goji Berry tüketin Sağlığınızla oynamayın.Tekrar söylemekte yarar var Her Goji satın alınmaz kesinlikle Goji Berry Satın Alırken Dikkat Edin

      # Çinde uygunsuz koşullarda bekletilen geçmiş yılların meyvesi uygunsuz şekilde paketlenmiş olabilir.

      # Yine maalesef çeşitli ithalatçı firmalar tarafından uygunsuz koşullar altında Türkiye’ye sokulmuş olabilir.Türkiye’de özellikle aktarlarda açıkta satılması veya düzgün paketlenmemesi. Bunun yanı sıra eve getiren tüketicilerde evlerinde uygun saklama koşullarında bekletmemesi gojilerde bozulmaya neden olabilir.

      # Bazı uyanık ve sahtekarların Goji Berry diye içerisinde ne olduğu belli olmayan çeşitli tozları veya kurutulmuş başka meyveleri Kurt Üzümü, Goji üzümü diye veya çayıdiye pazarlamaya çalışmaları.

İşte bu ve bunun gibi başka sebeplerden dolayı bir çok kullanıcı almış oldukları ürünlerin yararlarını görememektedirler.

Ancak bu arada hemen söylemek isteriz ki işini düzgün yapan ve insanları kandırmayan, umut tacirliği yapmayan firmalarda var ancak sayısı çok az dikkat etmek gerek.

Gelelim Goji Berry, üzümü, çileği, kurt üzümü siz nasıl hitap ediyorsanız artık onu satın alırken nelere dikkat etmeliyiz. Unutmayın her Goji satın alınmaz kesinlikle Goji Berry Satın Alırken Dikkat Edin

     # Satın aldığınız goji berry’nin faydalı olabilmesi için Tibette veya Ningxia Özerk bölgesinde yetişmiş olması gerekir. Dünyadaki en yüksek  antioksidan seviyesine ulaşan goji berry’ler bu bölgelerde yetişir,   Bu yüzden Amerika’da Goji Berry’nin diğer adı Ningxia berries dir.

     # Toplanma Şekli ve Kurutma Şekli Çok önemlidir. Zedelenmemesi için makine yerine elle toplanmalıdır.

Makine ile toplama goji berryGoji Berry El ile toplama

 

 

 

 

 

     # Kurutma yüksek ısıda fırınlarda veya kimyasallarla yapılmış olmamalı, mutlaka güneşte kurutulmuş olmalı.

     # Düzgün ortamlarda saklanmalı paketlenmelidir.

Neden Goji Berry Satın Alırken Dikkat Edin dedik                         

     # Kuruduktan sonra nem oranı %11-13 aralığında olmalı ve bu nemini kaybetmeyecek, hava almayacak ve güneş görmeyecek bir paket kullanılmalı ve Türkiye’ye bu şekilde girmiş olmalı.

     # T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ithalat izni olmalı.

     # İhtiva ettiği lif seviyesi yüksek, şeker seviyesi düşük ürün olmalıdır. %37-40

     # Polisakkarit seviyesi %30’un altında olmamalı.

     # Türkiye’de uygun koşullarda bekletilmeli güneş ve ısıya maruz kalmamalı.

     # Hava almamalı. Açıkta bekletilmemeli. Nemini kaybetmemeli.

     # Paketleri gıdaya uygun olmalı, güneş ve hava geçirmeyecek özellikte paketler olmalıdır.

     # Paketi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından izinli olmalıdır.

     # Üreticinin, ambalajlayıcının, ithalatçının, dağıtıcının adı veya ticari unvanı ve adresi, ile Kayıt işlemine tabi olan üreticinin veya ambalajlayıcının işletme kayıt numarası mutlaka bulunmalıdır. 

Goji Berry PaketGoji Berry Kullanımı

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu ve daha birçok sebep maalesef Goji Üzümünden insanların faydalanmasını etkilemektedir.  Bu yüzden Her Goji satın alınmaz kesinlikle Goji Berry Satın Alırken Dikkat Edin

Lütfen iyi araştırın satın aldığınız yere veya aktara yukarıdaki soruları sorun cevap alamıyorsanız veya cevapları sizi tatmin etmiyorsa satın almayın sağlığınızla oynamayın.

 Neden böyle bir yazı yazmaya ihtiyaç duyduk                           

Goji Form olarak goji berry satışına başladığımız ilk günden itibaren bize gerek buradan gerek facebook adresimizden gerek instagram gerek telefondan sorular soruldu bunların tamamını cevaplandırdık.

Ürünümüz kurutulmuş Goji Berry meyvesidir, tozu, hapı veya çayı değildir.

Tozunu, hapını veya çayını satın alırken dikkat etmenizi öneriyoruz.

Her Goji satın alınmaz kesinlikle Goji Berry Satın Alırken Dikkat Edin. Bizim ürünlerimizin Gramajları 250 gr veya 500 gr kapalı kilitli pakettedir.

Sormak istediğiniz sorular varsa aşağıdaki formu doldurabilir iletişim adresimizden e-posta veya telefonla bilgi alabilirsiniz.

136 thoughts on “Goji Berry Satın Alırken Dikkat Edin

 1. Mrb kilo problemim var bu meyveden alsam günde ne kadar ve nasıl tuketirsem en kısa zamanda kilo verebilirmiyim teşekkürler…

 2. Selam, ben düzenli olarak bu ürünü almak istiyorum. Fakat Almadan önce birkaç sorum olacak; 1) Sizin sattığınız ürün yukarıda bahsettiğiniz Tibet ya da Ningxia Goji berry si midir ? 2) Sizinle irtibat kurabileceğim bir telefon numarası verebilir misiniz ? Çünkü siteden sipariş ver kısmına giriyorum fakat sipariş veremiyorum. Teşekkürler….

   1. Teşekkür ederim fakat e-postamda mesajınız yok. Az evvel tekrar baktım malesef yok. Tekrar gönderebilir misiniz.

 3. ürününüz hakkında detaylı bilgi almak istiyorum.özellikle çocuklar kullanabilir mi kızım 9 yaşında kilo problemi var.insülin direnci yüksek.aralık ayında bu değer düşmezse şeker hapına başlayacak.kızım bu ürünü kullanabilir mi. size çok güvendiğimide önemle belirtirim.

  1. Merhaba Dilek,yapılan araştırmalarda ve yayınlarda insülin direnci olan, tip 1 ve tip 2 diyabeti olan kişilerde goji berry nin insülin üretimini etkilediği tespit edilmişdir.Bu nedenden dolayı kızınızı takip eden doktorunuzun onayını almadan ürünü kullanmanızı önermiyoruz. Size ve kızınıza sağlıklı günler dileriz.

 4. Merhaba sitenizde iletişim bilgileriniz mevcut değil yada ben bulamadım ayrıca siparişim oldu fakat bana donus yapılmadı

    1. Merhaba Tugba, sistemimizde adınıza sipariş görünmemektedir. Sipariş numaranızı iletirseniz iptalini gerçekleştirebiliriz.

     1. Açıkçası bu siteden vermedim ama verdiğim sitenin adresini de internette bulamıyorum

     2. Merhaba ben bu siteden vermedim ama verdiğim sitenin adresini de internette bulamıyorum çıkmıyor arıyorum Acmiyolar ve 15 günlük kullanıma 108 tl istiyorlar

     3. Merhaba Tugba, yaşadığınız sıkıntı sitemizden kaynaklanmasa da sizi çok iyi anlıyoruz. Peki biz size nasıl yardımcı olabiliriz?

     4. Merhaba goji berry her yasa uygunmu dur Bn 18 yaşındayım kullanırsam herhangi bir sorun olurmu sipariş verdim ama nasıl kullanıldigiyla ilgili bir bilgim yok lütfen yardımcı olurmusunuz

     5. Merhaba Selma, Gojiberry yi vücut gelişimini tamamlamış olan herkes kullanabilir.Sistemimizi kontrol ettiğimizde sitemizden siparişiniz bulunmamaktadır. Sipariş ettiğiniz ürünün içeriği, cinsi, büyüklüğü gibi konularda herhangi bir bilgimiz olmadığı için ürünün kullanımı hakkında siparişi verdiğiniz yere danışmanız daha sağlıklı olur.Sevgilerle.

 5. Merhaba bu sitedeki ürün yukarıda bahsettiğiniz gibi Tibette veya ningxia özerkte mi yetişmiştir bilgi istiyorum

  1. Merhaba Aslı, Ürünümüz Ningxia özerk bölgesinden tedarik edilmektedir. Zayıflama konusunda öncelikle buradaki yazıyı okumanı tavsiye ederiz. Goji Berry’i tek başına tüketmen seni zayıflatmaz bunun yanı sıra yapman gerekenler de vardır. Ancak yağ yakımını hızlandırması, metabolizmayı hızlandırması, tokluk hissi yaratması her insanda farklılık gösterecektir bu yüzden size şu kadar tüketmenizde bu kadar zamanda şu kadar kilo kaybedeceksiniz demek yanlış olur.

 6. Ayrıca ben 18 yaşındayım 65 kiloyum 50 veya 55 kilo olmak istiyorum yaşItlarım bana abla diyor kilomdan dolayı alırsam nasıl kullanmaliyim ne kadar sürede ne kadar kilo veririm bana bilgi verirseniz sevinirim

 7. Merhabalar. Ürünün orijinalliğinden Nasıl emin olacağız? Sipariş bölümünde ambalajın dahi resmi yok ve bakanlık izni vs de yok

  1. Merhaba sera Urunumuz tabiki orjinal kurutulmus goji berry meyvesidir. Maalesef bazi internet siteleri kotu sohrete sahipler (Goji Berry meyvesi gonderecegim diyerek baskaca seyler gonderiyorlar) ancak bizi onlarla karistirdiginiz icin bizde cok uzulduk. Siparis bolumunde ambalajin ve size gelecek urunun kendisinin fotograflari var ancak sizin kullandiginiz tarayicida bir sorun olabilirmi diye dusunmeye basladik eger fotograflari goremiyorsaniz sizin gibi baskalarida goremiyordur. Bize urunler sayfasindaki goruntunun bir fotografini destek@gojiform.com adresimize gonderirseniz arkadaslarimiz konuyu cozmek icin caba sarf edeceklerdir. Gida Tar. Ve Hay. Bakanligi izni olmadan herhangi bir urun ithal etmeniz mumkun degildir dolayisi ile size gelen kurutulmus goji berry urunlerinin ithalat uygunluk belgeside mevcuttur.

 8. merhabalar, bir sürü sitede goji meyvesi satılıyor neredeyse hepsi tatmin edici yazılar paylaşmış, ürünü almak istiyorum ama nereden alacağım, hangi siteye güveneceğim bilmiyorum. Siz ürününüzün orjinalliğine ve gerçekten zayıflatacağına garanti veriyor musunuz?

  1. Merhaba Selcan, emin olun goji meyvesi satılan sitelerde tatmin edici yazıların ve bilgilerin verilmesi bizleride çok sevindirmeye başladı. Özellikle internet üzerinden yapılan alışverişlerde gösterilen ürünle gönderilen ürünler arasında çok ciddi farkların olması ve kullanıcı deneyimi açısından sıkıntılara sebep olması çok kötü bir durumdu. Satın alacağınız yere yukarıdaki özellikleri sorun ve size hangisi cazip geliyorsa oradan alın diyebiliriz. Bizim ürünümüz goji beryy meyvesinin ( kurt üzümü) kurutulmuş halidir orjinalliğinden kastınız bu ise orjinal ürün mü sorunuza cevabınız evettir. Ancak hapı tozu veya başka bir ürün değildir. Zayıflama ile ilgili detaylı bilgilere buradaki linkten ulaşabilirisiniz. iyi günler dileriz.

   1. aktarlardaki urunler le sizin urunlerin arsinda ki fark nedir
    sertifika organik belgeniz varmi ithalaat belgesinu dedem de alir

    1. Tekrar merhaba Selda; Aktardaki ürünler ile aramızdaki farklar ve sertifikalarımız hakkındada yukarıda yazının içinde teker teker sıralanmıştır. Gözden kaçırmış olmalısınız. Birkez daha okuyabilirsiniz belki.
     İthalat belgesi için ise söylediğiniz biçimde çok kolay değil 🙂 Keşke sizin dediğiniz kadar kolay olsaydı bürokrasi işleri. Son gelen ürünlerimizin etiketinin değişmesi, yasal izin için yaklaşık 1 ay kadar uğraşmamıza sebep oldu. Yeni gelecek ürünler için ise kullanıcılarımızı bekletmemek adına işlerimizi titizlikle yürütüyoruz bundan emin olabilirsiniz.

 9. neden teliniz yok anlayamadım ben nette değil konuşarak bilgi almak istiyorum bence numara koymalısınız bu güvensizlik oluşturuyor ben şu yeni çıkacak karışımdan almak istiyorum goji hakkında tek başına zayıflatmaz demişsiniz bunun nedeni ne başka neler yapmak gerekiyor bunların hepsini ögrenmek istiyorum ve tekrar soruyorum herkese aynı cevabı vermişsiniz siteden öğrenin diye neden saklanıyorsunuz

  1. Merhaba Emel haklılık payınız var ancak henüz kurumsallaşmamızı tamamlayamadık, yasal prosedürler çok fazla büyük bir ihtimalle 1 ocak sonrasına kalacak bu sebeple kurumsal iletişim bilgilerimizi paylaşamadık. Ancak sipariş sonrası aranarak bilgi verilen ve siz aradığınızda mesai saatleri içerisinde size cevap verebilecek sorularınızı yanıtlayacak mobil iletişim ağımız mevcut. İletişim bilgilerimize menuden Bize ulaşın kısmından ulaşabilirsiniz. Ayrıca Siparişiniz sonrası arkadaşlarımız sizi bilgilendirmek için mutlaka arıyorlar. Yoğunluk sebebi ile bazen geç arayabiliyorlar yada sizler meşgul oluyorsunuz diğer kullanıcıları da aramaları gerektiği için cevap veremediğiniz taktirde en arka sıraya gidiyor siparişiniz ancak mutlaka arıyorlar unutmayın. Ningxia Red karışımı için T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile ilgili yasal izinler üzerinde çalışmalarımız devam ediyor büyük ihtimalle oda ocak sonrasını bulacak gibi. Bunu çok kez yazdık, anlattık telefonda cevap verdik ancak buradan tekrarlayalım Tek başına Kurutulmuş Goji Berry tüketmek zayıflatmaz ancak düzenli kullanımda diyetinize ve yemeğinize destek olur. Sizi tok tutar, kan şekeri seviyesinde düzenleme yapar, şeker tatlı çikolata ihtiyacınızı karşılar ve baskılar. İçerisinde barındırdığı Tiamin vitamini, Protein, yağ , karbonhidrat ve alkolü denetleyerek bunların yakılmasını sağlar size enerji verir. Bazal metabolizmanızı hızlandırır. Tüm bunların birleşimi sizde kilo kaybına sebep olur. İnternette birçok bilgi mevcut 1 ayda 8-10 kilo verdirir diye böyle beklentisi olanlar maalesef yanıldılar bu şekilde kilo vermek zaten sağlığa da son derecede zararlıdır. Lütfen sitemizi iyi inceleyin sorularınız varsa bize destek@gojiform.com adresinden ulaşabilirsiniz buraya telefon numarınızı bırakırsanız arkadaşlarımız sizi arayacaklardır. İyi günler dileriz.

   1. Kurumsallaşmanızı tamamlaya bildiniz mi acaba? Benim sorumda şu meyvalarınız nereden gelmektedir?

    1. Merhaba Sibel, Evet kurumsallaşmamızı tamamladık, Ancak Türkiyedeki Bürokratik işlemler oldukça yavaş, uzun ve detaylı yürüyor. Bizim tüm çabamız Sizlere daha iyi ve güvenilir hizmek vermek.
     Ürünlerimiz Ningxia özerk bölgesinde yetiştiriliyor tedarikçimiz ve gümrük işlemlerimizi yapan firma ise Guangzhou üzerinden yükleme yapmaktadır.
     Ürünler deniz yolu ile Türkiyeye geldikten sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kontrolüne Tabi tutulmakta, ithalat denetimi yapılmaktadır. Ürün güvenliği çerçevesinde ithalat uygunluk belgesi alınmadan ürünlerimizi sizlere göndermemiz mümkün değil. Çünkü bu belge olmadan ürünler Ülkemize giriş yapamaz. Bu aynı zamanda sizleri ve işletmemizi yasal açıdan güvence altına almaktadır.
     Kullanıcılarımıza gönderdiğimiz faturada GOJİ BERRY ifadesi yazabilen (Resmi ithalat belgemiz olması sebebi ile) ender işletmelerden bir tanesiyiz.
     Sizlere fatura vermeyen veya faturasına Goji Berry yazamyan işletmelerden de uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bu tür işletmelerin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kontrolüne Tabi olmam olasılığı ise çok yüksektir.

     1. Peki öyleyse sahte yada cin mahsülü satanlar nasıl satış yapabiliyorlar sonuçta onlarda faturalanıyor ve onay alıyor vede onların besin degeri düşük olmasına ragmen sizi ayırt eden belge kanıt nedir

     2. Besin değerlerimiz ile ilgili ürünlerimizin paketlerinin arkasında ayrıca bir etiket bulunmaktadır. Burada yasal olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kontrolüne tabi tutularak ithal edildiğinin paketlendiğinin ayrıntılarını okuyabilirsiniz. Sorgu numaraları ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının web sayfasından sorgulama yapabilirsiniz.
      Bildiğiniz üzere Gıda Maddelerinin Genel Etiketleme ve Beslenme Yönünden Etiketleme Kuralları Tebliğine göre; Gıda maddelerin etiketi, ambalajı ve biçimi sahte, yanıltıcı veya gıdanın karakterine, yapısına, özelliklerine, bileşimine, kalitesine, orijinine ve üretim metotlarına göre hatalı bir izlenim yaratacak; gıdanın sahip olmadığı etki ve özelliklere atıfta bulunacak; özellikleri açısından benzer olan gıdalara üstün olduğunu beyan edecek biçimde olamaz; tüketiciyi yanıltacak resim, şekil ve benzerlerini içeremez. Bu hususlar gıda maddesinin tanıtımı ve reklamı için de geçerlidir. Bu etiketler ve paketler Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kontrolüne tabidir oradan izin almadan etiketlemede, paketlemede yapamazsınız.
      Öyleyse bizde size şu soruyu yöneltelim. Hangi aktardan veya internet sitesinden aldığınız Goji Berry’de bu belgeleri arıyor insanlar.

 10. Allah sizden razı olsun Tayfun bey. Bundan 4 ay once doktorum tavsiye etmisti demir eksikliği için. Istanbulda eminönünden aldım 1 ay kullandım ama bir faydasını göremedim. Bir komsum buradan almış bende buradan denedim. İyiki buradan almışım. tayfun bey cok ilgilendi benimle 3. ay bitiyor şimdi 2 paket daha alacağım. 4 ay once demir 38 di dun yaptirdigim testte 56 ya yukselmis. Tekrar tesekkur ederim .
  Selamlar Kamile Ilhan

 11. Peki size neden güvenmeliyiz ürünlerinizin güneşte kurtulduğuna ve elle toplandığını dair nerde yetiştiğine dair bi belgeniz varmı vede kapıda ödeme yapabiliyormusunuz kargo ulaşım şekli ve konumları hakkındada bilgi alabilirmiyim

  1. Merhaba Songül; Ürünlerimiz Ningxia özerk bölgesinde yetiştiriliyor tedarikçimiz ve gümrük işlemlerimizi yapan firma ise Guangzhou üzerinden yükleme yapmaktadır. Ningxia özerk bölgesi dış ilişkilerinde çine bağlıdır. Ürünler ningxia bölgesinde yetişse de ithal edilen ülke olarak Çin gözükmektedir. Ürünler Türkiyeye geldikten sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kontrolüne Tabi tutulmaktadır, ithalat denetimi yapılmaktadır. Ürün güvenliği çerçevesinde ithalat uygunluk belgesi alınmadan ürünlerimizi sizlere göndermemiz mümkün değildir. Şu anda da 12. ayda ithalat izini aldığımız ürünlermiz denetimdedir. Goji berry’lerimiz paketli bir halde size PTT kargo ile kapıda ödeme seçeneği ile sunulmaktadır.

 12. Bir sorum daha olucak ben goji yi zayıflamama yardımcı olması için kullanmak istiyorum vede yirmi aylık bebeğimi hala emziriyorum bu bir sıkıntı yaşatırmı vede bir buçuk ve dört yaşlarındaki çocuklarım az miktarda tüketebilirmi

  1. Tekrar merhaba Songül, Bebekli anlelere hekim arkadaşlarımız maalesef izin vermemektedir. Bizim için değerli olan sizin ve minik yavrunuzun sağlık önceliğidir. Bir süre sonra bebeğniz emzikten kesildikten sonra tüketmek için bol bol vaktiniz olacaktır.

  1. Geçen hafta adanada aktardan aldım 2 defa yedim ve midem bulandı kustum. Acaba neden olabilir ? Birde size nasıl güveneceğiz. Sizinkinin bakanlık izinleri var mı Teşekkürler.

   1. Merhaba Neslihan; Böyle kötü bir tecrübe yaşadığınız için üzüldük. Ancak Yukarıda açıklamıştık. Aktardan aldığınız goji hibrit ürün olabilir. Kimyasal sıkılırak kurutulmuş olabilir diye maalesef insanlar mallarını satma peşinde sizin sağlığınızı düşünmüyorlar.
    Diğer taraftan da eleştirilerimiz birazcıkta size, birazcık ucuza ürün almak adına bu ürünleri tercih ediyorsunuz. Sağlığınızla oynuyorsunuz farkında değilsiniz.
    Neden ? sağlıklı, temiz, yasal izinli, paketli ürünleri tercih etmiyorsunuz. Birde bu tarafını düşünün deriz.

 13. Her sey iyi guzel elinize kolunuza saglik sizin urunleriniz nerenin fiyatlari neden yuksek türkiyide yetisen goji berry leri tavsiye edermisiniz

  1. Merhaba Selda, fiyatlarımız piyasada bulunan goji berryler ile kıyasladığında normal olduğunu sizde göreceksiniz. Ürünlerimiz yasal ithalat belgeli, Kaliteli, sağlıklı, hijyenik, gıda ve tarım bakanlığı izinli ve faturalıdır. Bunlara önem veren kullanıcılara hitap ediyoruz.
   Ne olduğu belli olmayan, kimyasal yüklü, fırında kurutulmuş, bakanlık izinleri olmayan faturasız ürünler daha ucuza satılıyor. Bunları tercih eden bir kesimde var. Siz hangi kesimden olmak istiyorsunuz öncelikle buna karar vermelisiniz.
   Ayrıca eklemek isteriz ki internet üzerinden veya medyadan tozunu, hapını veya çayını pazarlamak isteyenler var. Bu tip işletmelerede dikat etmekte fayda var.
   Türkiye’de yetişen goji berryler hakkında geniş bir bilgiye sahip değiliz. Yetiştirildiğini bizde sizin gibi medyadan duyuyoruz. Tarım bakanlığı, ziraat odaları denetiminde yasal çiftçi kayıtlı, ürünlerinin analizini yaptıran ve fatura verebilen üreticiler olduktan sonra Bu tür gelişmeler bizleride sevindiriyor.

  1. Merhaba Bagul siparişinizi buradan vermeniz gerekiyor. Telefon yada mesaj yolu ile sipariş almıyoruz üzgünüz.
   Arkadaşlarımız konu ile ilgili .size dönüş yapacaklardır.

  1. Merhaba Bagul siparişiniz onaylandı arkadaşlarımız mutlaka size ulaşacaklardır merak etmeyin lütfen.

 14. Mrb iyi akşamlar Goji berry meyvesi ne kadar kg veya 250mg,500mg 1000mg ne kadar yazar misiniz kaç kaç TL. Teşekkürler Saygılarimla.

 15. Hayırlı günler ben gojiberry bitkisinden kullanmak istiyorum bu konuyla alakalı çok araştırma yaptım fakat bana en tatmin edici yazı sizin söyledikleriniz geldi tereddütte kalmadı değilim ınstgram sayfamda XXXX adlı bi firma var tozunu ve bitkiçayını satıyo fiyatı birazda yüksek genelde gözlemlediğim ünlüler kullanıyo benimde gerçekten ciddi anlamda kilo vermem lazım sizce almamda bir sakınca varmı yada sizin önerdiğiniz işini hakkıyla yapan düzgün bir firma varmı bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum en kısa zamanda cevabınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim

  1. Merhaba özlem, söylediğiniz gibi çayını ve tozunu satan birçok firma var, Hep söyledik hala söylüyoruz. Goji Berry bir meyvedir bu meyvenin tozu, hapı, çayı yoktur.
   Piyasada malasef içerisinde ne olduğu belli olmayan ürünleri Goji Berry diye satıyorlar. Yada içine başka meyve veya çiçek aroması katıyorlar çay diye satıyorlar. Yada çok kalitesiz goji berry satın alıyorlar.
   İnsanlar Sahte ürünleri aldıkları veya kalitesiz ürünleri aldıkları için bir faydasını göremiyorlar. Goji Berry yarasız diye inanış ortaya çıkmaya başladı. Binlerce yıldır tüm dünyada faydaları gözle görülen bir meyve neden Türkiye’de başarılı değil bunu sorgulamak gerekli. Bizim ürünlerimiz yasal ithalat belgelidir, tüm testleri yapılmış, orjinal goji berry tanesidir. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ürünü bizden almak zorunda değilsiniz ancak aldığınız ürünün yasal yollarla Türkiye’ye girip girmediğini ve izinlerini sorgulayın, bizim paketlerimizin tamamında sorgulama yapacağınız bakanlık izin numaralarımız ve barkodumuz mevcuttur.

  1. Merhaba Nimet Nur, hangi tozu içmek istiyorsunuz ve tozun içinde neler var buradan yazarmısınız lütfen.

 16. merhaba.bende kilo vermek isteyip veremeyenlerdenim.tesaadufen sitenizi gordm yorum ve aciklamalarinizi okudum.bu urunu kullanmanin sonucunda kilo kaybiyla birlikte baska yan etkisi varmibilerde bir zararini gorurmuyuz? aciklamalariniz sonrasinda siparis vermek istersem nasil siparis vericem ne kdar siparis vermem gerekiyor nasil ne kadar kullanmam gerekiyor bilgi verirmisiniz.simdiden tesekkurler

  1. Merhaba Mehtap, Goji Berry yüzyıllardır Uzakdoğuda kullanılan, son derece faydalı ve yararlı bir meyvedir. Birçok yararının yanında metabolizmayı hızlandırma ve yağ yakımını artırma özelliğide vardır. Yan etkiler ile ilgili detaylı bilgiyi https://www.gojiform.com/saglik/goji-berry-yan-etkileri/ sayfamızda detaylı bilgileri bulabilirsin. Ayrıca goji berry nin tüm faydalarını ve kullanımla ilgili tariflerimize de yine sitemizden erişebilirsin. Ürünler bölümünde kullanmak istediğin ürünü üye olmadan da siparişini verebilirsin. Sipariş sonrasında arkadaşlarımız sizi arayıp kullanım hakkında detaylı bilgileri de size iletecektir. Umarım yardımcı olabilmişizdir. İyi günler dileriz.

 17. Siparis vermistim iptal etmek istiyorum daha sonra verecem siparisimi nerden iptal edebilirim

 18. Merhaba benim sorum su olacak. Bu ürünü evde nasil muhafaza etmeliyız buzdolabinda mi yoksa serin karanlik bir dolapta mi. Tesekkurler

  1. Merhaba Esin, Ürünlerimiz orjinal özel paketinde sizlere gönderilmektedir. Kullandıktan sonra geri kalanın için paketin ağzı kilitli yerlerinden kapalı olduğu sürece normal oda sıcaklığında durabilir. İçerisindeki nemini koruması için özel paketinde kalması gereklidir.

 19. merhaba.ben aktardan aldım goji den 5 gündür diyetle bırlıkde kullanıyorum kabızlık sorunu olustu bırde herhangi bir değişiklij hissetmiyorum vucudumda kilom fazla kılo vermek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim tesekkurlere

  1. Merhaba Ayşe, kullandığınız ürünün cinsini, üretim yerini ve paketleniş şeklini bilmediğimiz için konu hakkında yorum yapmamız yanlış olur. Size tavsiyemiz gün içerisinde bol su tüketirmeniz sorununuza yardımcı olacaktır diye düşünüyoruz.

 20. Merhaba;bende bu akşam sipariş verdim nezaman eline gelir ve Nasıl kullanıcam bilgi almak istiyorum,yardımcı olursanız memnun olurum.ilk okudum yorumları ve size güvendim inşallah iyi sonuçlar alırız

  1. Merhaba Necla,Goji Beryy nin diğer adlarından birisidir Goji üzümü. Siparişiniz siztemimize ulaşmış, arkadaşlar sizi telefonla ürün hakkında ve kullanımı hakkında bilgilendireceklerdir. İyi günler dileriz.

 21. Yaklasik 1 bucuk aydir bu goji beryi arastiriyorum almak istiyorum ama kotu saticilar kotu haberler yuzunden korkuyorum yazinizi okudum gayet aciklayici etkisini goren varmi ?

  1. Merhaba Kıymet, bizde internet üzerinden bu tarz haberleri okuyoruz ve bu haberler doğrultusunda sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Herkesin yaşı, metabolizma hızı ve günlük yaşam aktiviteleri farklı olduğu için ürünlerimizden gördüğü fayda da kişiden kişiye değişmektedir.

  1. Merhaba Ceylan, kendi firmamız dışındaki firmalar hakkında bilgimiz bulunmadığından güvenilirlik konusunda size herhangi birşey söyleyemiyoruz.

 22. Merhaba ben dunde yazmistim siparis vermek istiyorum ama kapida odeme varmi kart kullanmiyorum birde kullanmadan once hangi tahlillerden bahsettiniz yazinizda okudugum kadariyla nasil kullanicagimizi tarif ediyormussunuz 500 gr paket ne kadar yeter simdiden tsklef iyi gunler

  1. Merhaba Kıymet, Ptt kargo nun kapıda ödeme sistemini kullanıyoruz. Ürünü kullanmadan önce insülin, kolesterol, tiroid, demir, çinko vs. gibi rutin kan tahlillerinize baktırmanız yeterli olacaktır. Ürünün kullanımı yaş, kilo, metabolizma hızı ve günlük yaşam aktivitelerinize uygun olarak, siparişiniz sonrası arkadaşlar sizi arayıp ürün kullanımı hakkında detaylı bilgiyi size vereceklerdir. 500 gr lık paket size ortalama 20-30 gün kadar yetecektir. İyi günler dileriz.

 23. Merhaba 15 yaşındaki birisi goji berry kullanabilir mi lütfen bilen birisi cevap yazabilir mi hiç bir yerden bulamadım😊

  1. Merhaba Seda, vücut gelişimini tamamlamış herkes kullanabilir Goji berry i ancak erişkinlere oranla daha az miktarlarda tüketmek sizin için daha doğru olur.

  1. Merhaba Nesrin, sistemimizde adınıza sipariş bulunmamaktadır. Başka bir isim ile sipariş vermiş olabilir misiniz?

 24. Merhaba antalyada ic ay kulanan biriyim gunde uc ogun her ogunden once bir yemek kasigi dolusu ama bende istah acti tek faydasi kabizligima care oldu ama bir aydir biraktim tekrar almak istiyorum ama bana gelen urun aciktaydi ve taykanttan geldigini bes kg posetlerde oldugu icin bolemek zorunda kaldiklarini soylediler simdi kimseye guvenmiyorum

  1. Merhaba Oya; kullanımınız da biraz hatalar mevcut. Sitemizde Goji Limonlu tarif var bunu uygulayabilirsiniz. Ürünümüz % 100 orjinaldir. Size gelen paketi ilk kez siz açıyorsunuz. Paketi açtığınızda diğer satılan ürünlerden farkını sizde rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

 25. Ben bu goji berry den sipariş vermek istiyorum ama güvenemiyorum çünkü goji berryi böyle bi çok site satıyor hangisine bakıp sipariş verecegimi şaşırdım televizyonda bile gösteriyorlar güvenemiyorum siz ne kadar güvenilirsiniz sorabilirmiyim

  1. Merhaba Merve; şu anda ürünlerimizi kullanıp memnun kalmayan olmadı çeşitli internet reklamları veya tv programları ile satışı yapılan ürünleri bizde görüyoruz. Maalesef piyasada birçok fırsatçı var ve size orjinal olmayan ürünü orjinali imiş gibi satıyorlar. Eğer bizim internet sitemizi, ismimizi ve paketimizi taklit ederek satış yapmaya çalışanlar var ise bizim ürünümüzün orjinal olduğu içindir. Her zaman orjinal ürün taklit edilir sayın merve bunu unutmayın.

  1. Merhaba Zeynep Çelik, Her zaman söylüyoruz Goji Berry bir meyvedir bulursanız tazesini bulamaz iseniz kurutulmuş halini meyve olarak tüketin, tozunu, hapını çayını sağlık bakanlığından ve tarım bakanlığından sorgulayabilirsiniz.

 26. bende sıparış vermek ıstıyorum butun yorumları okudum ve hıc olumsuz bı cvp göremedım ,,,

  1. Merhaba hürmüs anapa, Ürünümüz orjinal kurutulmuş goji berry’dir taklit ürün, çayı veya tozu değildir. Uzun süredir alışveriş yapan kullanıcılarımız mevcuttur.

  1. Merhaba Tugce, yaptığımız araştırmalar ve doktorlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda Hamileler ve Emziren Annelerin gojiberry i kullanmasını önermiyoruz.Bu konuda doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

  1. Merhaba Gülnaz, iletişim numaramız 0542 4313435 tir. Mesai saatleri içerisinde arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır.

  1. Merhaba Birgül, ürünün kullanımı yaş, cinsiyet, beslenme alışkanlıkları,var olan hastalıklar, günlük yaşam aktivitelerine bağlı olarak değişmektedir. Siparişiniz sonrası müşteri temsilcisi arkadaşlarımız sizleri arayıp, yapılan görüşme ve bu sorulara verdiğiniz bilgiler doğrultusunda ürün kullanımı hakkında bilgi vereceklerdir. Sevgilerle.

 27. merhaba..goji suyunun icine cok guclu bir antibiyotik olan propolis sivisindan damlatirsak bir olumsuzluk yaratir mi? yan etkisi our mu? tesekkurler…

  1. Merhaba Aslı, eğer kullandığınız propolis herhangi bir katkı maddesi içermiyor ve orjinal ise bir yan etki ile karşılaşmazsınız.Sevgilerle.

  1. Merhaba Gözde, bu kadar faydası olan doğal bir meyvenin böyle bir zararının olması mümkün değildir. Yapılan yayınlar ve klinik araştırmalarda gebeliği engelleyici herhangi bir etkisinin bulunmadığını göstermektedir.

  1. Merhaba aslı; aslında bu soruyu bizde merak ediyoruz. Uzun zamandır bizden alışveriş yapan memnun kalan ve kullanan üyelerimiz var ancak buraya çok az mesaj yazıyorlar. Bunun duyurusunu ana sayfadan yapalım ve eski kullanıcılarımızdan yorum yapanlara % 5 indirim yapalım. Belki kullanıcılarımızı biraz olsun teşvik etmiş oluruz.

 28. Gojiyi kullanan bir veya iki kişi bile zayıfladığına dair geri dönüş yapsa ürünü alıcam.Diğer sayfalarda gojiyi kullanıp zayıflayan kişilerin resmi var.Ama burda geri dönüş bile yok.Ürünlerinizi deneme amaçlı 100gr olarak satamaz mısınız? Diğer siteler deneme için 100gr satıyor uygun fiyata ama ben ürünü sizden almak istiyorum.Çünkü sizi diğer sitelere göre daha güvenilir buluyorum.

  1. Merhaba Gülhan Diğer sitelerdeki goji kullanıp zayıflayan kişilerin fotolarını bilmiyoruz. Ancak bu fotoğrafların ne kadar gerçek olduğunu sizin takip etmeniz daha doğru olur. Ürünlerimiz orijinal paketinde geliyor 100 gr ürün yaklaşık 4 günde biter. 100 gr tüketerek ürünün faydalarını görmeniz mümkün değildir. Bu yüzden ürünlerimiz 250 gr 500 gr ve 1000 gr şeklinde satılmaktadır. Ürünlerimiz etrafınızda denemek isteyen birkaç kişi ile paylaşarak satın alırsanız belki daha ekonomik olabilir sizin için.

  2. Gülhan hanım ben zayıflayanların fotografları olan siteden 1 paket aldım almaz olaydım 50 gram goji berry tozuna 39 tl +8 tl toplam 47 tl ödedim. gelen toz içinden çilek tozu gibi birşey çıktı suya karıştırdım ama içemedim aradım telefonla geri vereyim dedim almadılar şikayet edeceyim. Bence burdan almak lazım sipariş verdim bugün bakalım nasıl gelecek.

 29. Merhaba ben arzu 2 kızım var ve doğum sonrası kilom kaldı 74 kiloyum kızımı emziriyorum kilo vermek istiyorum goji Berry kullanabilir miyim

  1. Merhaba Arzu can, Gözünüz aydın. Allah analı babalı büyütsün. Kızınız sütten kesildikten sonra gönül rahatlığı ile orijinal olmak kaydı ile kullanabilirsiniz.

  1. Merhaba Zeynep, bebeğiniz sütten kesildikten sonra gönül rahatlığı ve orijinal olmak kaydı ile kullanabilirsiniz.

 30. Bnm kızım 7 buçuk aylık emziriyorum bu ürünü kullababilirmiyim kızım a bi zararı olur mu kizimida zayiflatirmi
  Acil cvp bekliyorum

 31. Merhaba..ürününüzü kullananlardan olumlu ya da olumsuz ; 1- alzheimer’da 2- göz hastalıklarında 3- şeker hastalığında 4-kemik erimesinde 5-doğurganlık yani kadın hastalıklarında 6- kemik erimesinde, ne gibi geri dönüşümler aldınız?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir